Таємне зібрання всіх Дідів Морозів земної кулі оголошується відкритим!

Promotion

Для багатьох людей Новий рік є улюбленим святом, яке знайоме нам з дитинства завдяки чарам новорічної ночі, очікуванню дива та особливій таємничій атмосфері зимових урочистостей. Дід Мороз є головним символом цього свята, а його представлення можуть бути різними в залежності від країни. Він може бути гномом, мандрівним циркачем, продавцем іграшок або прообразом Святого Миколая — реальної людини, яка жила багато століть тому, і яку церква канонізувала за її добрі справи. Незалежно від країни, Дід Мороз — це популярний персонаж, у якого вірять всі діти світу, і який асоціюється з Новим роком в будь-якій точці Землі.

“Дідусь Мороз”

Цей персонаж, який з’являється в новорічну ніч і є головним символом свята для багатьох країн. В Україні він зображується як високорослий старий з білою довгою бородою, в червоній з білою облямівкою шубі до підлоги, з червоною шапкою та великим мішком з подарунками. Його супутницею є Снігуронька.  Дід Мороз може мати синю, білу або сріблясту шубу. Незалежно від країни, Дід Мороз є персонажем, який викликає в дітей велику радість і очікування чуда.

“Святий Миколай”

Вбрання Святого Миколая складається з білого одягу та коротшої бороди, ніж у Діда Мороза. У Бельгії та Польщі, маленькі жителі отримують подарунки від Миколи в ніч із 5 на 6 грудня, які знаходять у спеціально залишених шкарпетках чи чоботях. Одяг польського та бельгійського Святого Миколая виглядає як розшита золотом розкішна єпископська мантія, оскільки прообразом цього святого був єпископ, що дійсно існував.

“Санта”

Цей новорічний персонаж, який завдяки рекламі відомого напою став популярним по всьому світу. У США, Канаді та Австралії він є повноправним господарем новорічних свят. Він одягнений у червоний костюм з укороченою курточкою та штанами, а також має шапку-ковпак, біле хутряне оздоблення та круглі окуляри. В Австралії, де Новий рік настає влітку, Санта Клаус носить шорти та сорочку, і його можна побачити, як він займається серфінгом. Санта Клаус має своє коріння в Лапландії, звідки він прибуває на розкішних санях, запряжених північними оленями.

Він оточений великою кількістю ельфів-помічників, які протягом року слідкують за поведінкою дітей та повідомляють діду про це, а також допомагають йому виготовляти різноманітні подарунки.

“П’єр”

У Франції, кожна дитина знає, що різдвяні подарунки можуть бути не тільки іграшками або солодощами, але і різними предметами. Добрий Святий Миколай, одяг якого нам добре знайомий https://billibons.com.ua/ua/vse-dlya-svyatogo-mykolaya-ua , має свого злого двійника, якого звуть П’єр Фуетар. Цей негативний персонаж дарує різки дітям, які не слухняні. Французький Дід Мороз їздить на віслюку, а подарунки він привозить у плетеному кошику. Він потрапляє до будинку через димар і ховає подарунки в чоботях та черевиках, які діти розставляють напередодні свята.

“Йоулупуккі”

У Фінляндії, подарунки дітям приносить невеликий чоловічок у супроводі групи гномів. Його ім’я складається з двох слів, що означає «різдвяний козел», оскільки саме козел запрягається в святковий візок Йоулупуккі. Фінський Дід Мороз має червоний капелюх у формі конуса та яскраву коротку шубу. Він схожий на гнома та знає все про мрії кожної дитини. Йоулупуккі живе разом зі своєю дружиною Муорі у горах.

“Ніссе”

В Данії та Норвегії, діти отримують подарунки від бородатих домовиків у червоних шапочках-ковпачках, яких називають Ніссе. У святкові дні вони замінюють Діда Мороза і стають Різдвяними Ніссе. Найголовніший з цих гномиків мешкає в місті Дребак неподалік Осло.

“Вайнахтсман”

Діти в Німеччині знають святкового персонажа під ім’ям Вайнахтсман. Він поєднує в собі риси Святого Миколая та Діда Мороза. Якщо діти ведуть себе слушно, то Вайнахтсман дарує їм подарунки, але якщо навпаки, то можуть отримати різку. Він користується послугами осликів для перевезення подарунків, тому діти готують для них сіно та кладуть у черевики.

“Сеагуцу-сан та Одзе-сан”

У Японії популярні новорічні герої Сеагуцу-сан та Одзе-сан, які завжди змагаються між собою. Сеагуцу-сан одягнений у червоне або яскраво-блакитне кімоно та ходить пішки, відвідуючи кожен будинок, але не роздає подарунків, цю функцію виконують батьки. Одзе-сан нагадує американського Санта Клауса, він мандрує на санях, запряжених оленями.

Їжачок — це таємний герой новорічних свят в Чехії, який дарує подарунки дітям без помітності. Він переміщується непомітно і залишає сліди лише за дзвінком різдвяного дзвоника.

Батько Різдва — це англійський різдвяний герой, який майже не відрізняється від Санта Клауса і відомий під цим ім’ям.

«Паккайнен»

Це ім’я, що означає «Морозець» і належить наймолодшому персонажу, якого ніхто не може назвати дідом. Діти Карелії з нетерпінням чекають його веселої та пустотливої появи.

“Бабо Натталі”

Італійський різдвяний герой, якого діти знають як Діда Мороза. Він їздить на санях, які залишає на даху будинку та проникає у житло через димар. Діти залишають йому свіже молоко та солодощі, щоб він міг підкріпитися з дороги. Йому допомагає Ла Бефана — добра фея, яка щедро дарує подарунки діткам. Але бешкетникам і непосидам може дістатися лише зола в грубці — це подарунок від злої Бефани. Зовні Бабо Наталлі схожий на Санта Клауса.

“Увлін Увгун”

Господар Новорічної ночі у монголів. Він має юних помічників — Зазан Охін (схожа на Снігуроньку) та Шина Жила (хлопчик, який уособлює Новий рік). У Монголії скотарство є найшанованішою професією, тому на свято Увлін Увгун вбирається у традиційний костюм скотаря, який багато прикрашений.

“Дід Паккайнен”

Це ім’я, яке означає «Морозець» і належить наймолодшому персонажу, якого ніхто не може назвати дідом, із задоволенням очікується дітьми Карелії.

Дід Дил («Е еэ Дьил») — це ім’я належить якутському Дідові Морозу, який має ціле сімейство та дивовижну тварину — бика з чарівними рогами. Він живе неподалік селища Оймякон, де зафіксована дуже низька температура повітря.

“Юльтомтен”

Це гном, який приносить подарунки дітям в Швеції та має армію помічників.

“Святий Василь”

Це ім’я, під яким Дід Мороз відомий в Греції та на Кіпрі.

“Папа Паскуалі”

Це персонаж, який виконує феєрверки та символізує старий рік в Латинській Америці.

“Корбобо”

Це дідусь, який їздить на ослику та відвідує найвіддаленіші кишлаки в Узбекистані.

“Олентцеро”

Це головний персонаж Нового року в Іспанії, який одягнений у баскський одяг та має фляжку вина.

“Папа Ноель”

Це Дід Мороз у Африці, який має свій особливий костюм та не може користуватися санями та оленями через спеку.

“Лакшмі”

У Індії діти мають можливість святкувати Новий рік сім разів на рік разом з дорослими, що робить їх ще щасливішими за інших. У цій країні немає аналога Діду Морозу, але подарунки дітям приносить богиня Лакшмі, яка має особливе значення для індуїстів.

У кожної країни є свій власний новорічний персонаж, якого придумали, щоб зробити цю ніч для дітей незабутньою. Незалежно від того, як він виглядає, яким транспортом користується або яким шляхом заходить до будинку, головне, що він приносить радість і веселощі.